forum Staind

Welcome To Your 4 Walls


#1 2007-08-12 22:20:26

psyche

Władczyni Czasu

8113913
Skąd: Wieczność
Zarejestrowany: 2007-08-03
Posty: 16
Punktów :   
WWW

Mike Mushok

Mike Mushok bardzo znacznie przyczynił się do sukcesu całego zespołu. Nie mam tu na myśli jego dokonań gitarowych, gdyż to wydaje się oczywiste, a raczej wiele innych poświęceń, dzięki którym grupa mogła zaistnieć. To w domu Mike'a odbywały się próby, co jego rodzice znosili bardzo dzielnie. Między innymi dzięki Mike'owi chłopcy byli w stanie uzbierać pieniądze na nagranie debiutanckiej płyty. Mike Mushok był jednym z głównych motorów, które wprowadziły w ruch tę wspaniłą machinę - Staind.

Mike urodził się 10 kwietnia 1969 roku w Manhasset w stanie Nowy Jork. Dorastał natomiast w Springfield w stanie Massachusets. Zaczął grać na gitarze już od szóstego roku życia, a za gitarę elektryczną chwycił się "dopiero" mając lat dwanaście. Jego inspiracją był Tony McAlpine, od którego to nawisem mówiąc Mike brał lekcje. "Ten facet zmienił moje życie" mówi Mike "On naprawdę zmienił mój sposób patrzenia na gitarę. Grałem od dawna zanim go spotkałem, ale po tym spotkaniu gitara stała się moją obsesją do tego stopnia, że moja matka mówiła: 'odłóż tą gitarę, wyjdź na dwór i zacznij wreszcie coś robić'". Mimo tego, iż Mike często przesiadywał samotnie w domu trenując swoje muzyczne zdolności to w szkole średniej był nadal bardzo lubiany i nie miał problemów z nauką. Było to o tyle dziwne, że miał tendencję do usypiania na lekcjach po całonocnych ćwiczeniach na gitarze.

Jego rodzice namówili go do pójścia na Uniwersytet w Massachusets, gdzie zamiast muzyką miał zająć się czymś bardziej przyziemnym. W tym czasie Mike ostro wziął się za naukę i ograniczył swe ośmio, dziewięciogodzinne ćwiczenia gitarowe na rzecz przygotowań do studiów. Dobrnął do końca i zdobył tytuł licencjata w inżynierii elektycznej.

W przeciwieństwie do Aarona Mike jest bardzo rozmowny i wesoły. Swój wolny czas lubi spędzać na czytaniu i piciu piwa - często wspomina, że temu drugiemu zawdzięcza swój niezwykły styl grania . Na początku tego wieku (bodajże w roku 2002) Mike ożenił się z Dawn Russell, z dziewczyną z którą spotykał się już prawie od początku istnienia Staind.

Mike Mushok grał w kilku zespołach zanim wraz z Aaronem postanowili założyć Staind. Był już wtedy znudzony grupami gdzie "dwóch facetów gra za dużo solówek". Po powstaniu Staind pracował jako inżynier kontroli temperatury i pomógł zespołowi zebrać pieniądze na ich pierwszą płytę. Gdy grupa osiągnęła sukces Mike, tak jak i pozostała trójka, nie dał się zwariować i pozostał sobą - skromnym, acz utalentowanym i wesołym człowiekiem, który niezbyt kojarzy się z typową gwiazdą rocka.

źrodło: kulturny@interia.pl


And I'm left here with nothing
Nothing to live for
.... But you

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.b-rp.pun.pl www.therealbleach.pun.pl www.extramanager.pun.pl www.thinandperfect.pun.pl www.ethersagaonlinepl.pun.pl